افزایش فالوور واقعی اینستاگرام دغدغه ی همه افرادی که از اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن خودشون، کارشون و یا محصولاتشون استقاده میکنن.

اینستاگرام در ابتدا تنها به عنوان سرگرمی در نظر گرفته می‌شد اما به سرعت رشد کرد و تبدیل به یک محیط جدی برای بازاریابی محتوا، فروش و ابزاری برای برند سازی شد. جالب است بدانید که اینستاگرام بیش از 300 میلیون کاربر فعال دارد که روزانه 60 میلیون تصویر در صفحات خود منتشر می‌کنند و هر روز هم 1.6 میلیارد لایک ثبت می‌شود.

از آن جایی که کاربران ایرانی بسیاری عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند، این شبکه فرصت بسیار خوبی برای صاحبان کسب و کارهای آنلاین است تا بتوانند، محصول و خدمات خود را تبلیغ کنند. از طرف دیگر می‌توان از طریق تولید محتوا در اینستاگرام به درآمدزایی رسید. مهمترین نکته برای رسیدن به این اهداف جذب فالوور یا دقیق تر افزایش فالوور اینستاگرام واقعی است.

در این متن قصد داریم به موضوع جذب فالوور بپردازیم و به این پرسش‌ها پاسخ دهیم که:

⦁ جذب فالوور غیر واقعی یا فیک چه تاثیری بر روی صفحه اینستاگرام ما می‌گذارد؟
⦁ چگونه می‌توان در افزایش فالوور اینستاگرام واقعی به موفقیت رسید؟

جذب فالوور غیر واقعی یا فیک چه تاثیری بر روی صفحه اینستاگرام ما می‌گذارد؟

بدیهی است که هر کسی تلاش می‌کند تا از فرصت اینستاگرام برای تبلیغات و درآمد زایی استفاده کند و برای این موضوع اقدام به جذب فالوور نماید. سرویس‌های بسیاری در اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید با قیمتی اندک و به راحتی به هزاران فالوور برسید. اما پرسشی که وجود دارد این است که آیا به راستی این کار راحت و ارزان است؟ آیا خریدن فالوور مطابق با قوانین اینستاگرام است؟ و آیا سرمایه گذاری در این زمینه می‌ارزد؟ در ادامه به این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که بهتر است، سراغ این گزینه نروید و اقدام به افزایش فالوور اینستاگرام واقعی کنید.

⦁ از فالوور فیک تعامل یا اینتراکشن به دست نمی‌آید!

برخی دیگر از سرویس‌ها در اینترنت هستند که شما می‌توانید به آنان پول بپردازید و آن سرویس‌ها بر اساس معیارهایی نظیر هشتگ، جنسیت و معیارهایی از این قبیل اقدام به فالوی افراد مختلف می‌کنند. در حالت ایده‌آل این افراد به شما فالوبک می‌دهند و به این طریق تعداد فالوورهای شما افزایش پیدا می‌کند اما این هم سرمایه‌گذاری خطرناکی است به این دلیل که در وهله اول ممکن است که برخی اصلا به شما فالوبک ندهند و در وهله دوم این افراد زیاد در تعامل یا اینتراکشن با شما نخواهند بود و به همین دلیل باز تاثیری در پیشرفت صفحه شما نخواهد داشت و از این بدتر و مهمتر اینکه اینستاگرام خیلی زود به پیجتون اخطار میده و برای مدتی به عنوان جریمه اکشن بلاک میشید که این خودش باعث میشه نتونید فعالیت درستی داشته باشید و یا از اون بدتر شدوبن میشید و اینطوری دیگه اینستاگرام محتواهای شما رو حتی به فالوورهای خودتون هم نشون نمیده و این دیگه از اکسپلور هم بس خبری نیست و خب نرفتن توی اکسپلور و دیده نشدن پست و استوری ها بدترین اتفاقیه که میتونه برای یه پیج اینستاگرام رخ بده .

⦁ شما نمی‌توانید، عملکرد خود را بسنجید.

یکی از نکاتی که در بازاریابی دیجیتال اهمیت دارد، این است که شما به طور مرتب باید عملکرد خود را ارزیابی کنید و نقاط قوت خود را تقویت کنید و نقاط ضعف خود را اطلاح کنید و به این صورت پیشرفت کنید و نسبت به جذب فالوور واقعی اینستاگرام اقدام کنید. فالوور فیک نمی‌گذارد که شما سنجش مناسبی برای فعالیت خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما از کامنت‌ها و لایک‌های مخاطبانتان می‌فهمید، آنان چگونه فکر می‌کنند و به چه محتوایی علاقه دارند و اگر فالوورهای شما فیک باشند، شما هیچ گاه نخواهید فهمید که سلیقه مخاطبانتان چیست.

followerirani

⦁ اینستاگرام فالوورهای فیک را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را حذف می‌کند.

اخیرا اینستاگرام می‌تواند، فالوورهای فیک را تشخیص دهد و آن‌ها را از این برنامه حذف کند. همچنین کامنت‌ها و لایک‌های اکانت‌های فیک را حذف می‌کند. استفاده از فالوورهای فیک باعث شکستن قوانین اینستاگرام می‌شود که این موضوع می‌تواند باعث برخورد ایسنتاگرام با اکانت شما شود.
این موارد به شما یادآوری می‌کند که نباید فالوور فیک یا غیرواقعی بخرید. جایگزین این راه افزایش فالوور اینستاگرام واقعی است که راه و روش مخصوص به خود را دارد و شما در طول زمان می‌توانید، سلیقه مخاطبان خود را بشناسید و سبک خود را بیابید و صفحه اینستاگرام خود را گسترش دهید. در ادامه به نکاتی خواهم پرداخت که در جذب فالوور واقعی اینستاگرام تاثیر گذار است.

چگونه می‌توان در افزایش فالوور اینستاگرام واقعی به موفقیت رسید؟

⦁ از هشتگ اختصاصی خود استفاده کنید.

برای جذب فالوور واقعی اینستاگرام نیاز که شما هشتگ اختصاصی برای شرکت خود داشته باشید، اما باید به فکر راهی باشید تا دیگران نیز از هشتگ شما برای پست‌های خود استفاده کنند. حتما آن را در پروفایل اینستاگرام خود بیاورید. همچنین شما می‌توانید از هشتگ اختصاصی خود در تبلیغات چاپی و دیگر خدماتتان استفاده کنید. یادتان باشد که تنها نباید امیدوار باشید که دیگران از هشتگ شما استفاده می‌کنند، بلکه باید آنان را به این کار تشویق کنید.

⦁ هشتگ پست‌هایتان را خلاقانه انتخاب کنید.

وقتی می‌خواهید، برای پست‌های خود از هشتگ استفاده کنید، نخست هشتگ‌های متداول و تک کلمه‌ای به ذهنتان می‌رسد. درست است شما می‌توانید از این هشتگ‌ها هم استفاده کنید ولی می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کنید و عبارات خلاقانه‌ای بسازید. این کار در جذب فالوور واقعی اینستاگرام تاثیرگذار است. سعی کنید، هشتگ‌ها قسمتی از داستان شما را بگویند و بامزه باشند و تمام تلاش خود را بکنید تا خسته‌کننده نشوند. البته که باید به این نکته هم توجه کنید که ترکیبی رو استفاده کنید که آدم های دیگه ای که مورد نظر شمان هم از این هشتگ استفاده یا دیدن کنن.

⦁ از هشتگ‌های محبوب استفاده کنید.

برای هر پستی از ترکیبی از هشتگ‌های مرتبط و متداول استفاده کنید. هر چند که هشتگ‌های خاص و بلند باعث می‌شوند که افراد مورد نظر خود را پیدا کنید. اما هشتگ‌های پر بازدید امکان دیده شدن پست شما را توسط افراد بیشتر فراهم می‌کنند. برای پیشرفت خود در صفحه اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام واقعی از هر دو نوع این هشتگ‌ها استفاده کنید.

⦁ از آدرس URL خود حداکثر استفاده را بکنید.

آدرس URL در پروفایل اینستاگرام یکی از امکاناتی است که شما می‌توانید به صورت خلاقانه از آن در راستای اهداف خود استفاده کنید. استفاده از این امکان تنها برای آدرس سایت خیلی تکراری است و برای مخاطبانتان خسته‌کننده است. حداقل سعی کنید، دوبار در هفته آن را عوض کنید و آدرس محتواهای جدیدتان را قرار بدید و از مخاطبانتان را تشویق کنید که از لینک استفاده کنند و محتواهای تازه شما را بخوانند.

followerirani

⦁ برای پست‌ها کپشن مناسب بنویسید.

هر چند که گاهی تصویر از کلمات بسیار رساتر است اما این موضوع دلیلی برای نادیده گرفتن قدرت کپشن در اینستاگرام نیست. سعی کنید در کپشن نویسی از راه‌های داستان نویسی استفاده کنید. این نوع از نوشته‌ها تعامل شما را با مخاطبانتان افزایش می‌دهد و همین طور مخاطبانتان پست‌هایتان را به اشتراک خواهند گذاشت و شما بیشتر دیده خواهید شد و باعث جذب فالوور واقعی اینستاگرام خواهد شد. نوشتن هم موضوعی است که شما پس از مدتی به آن دست خواهید یافت. پس اگر در وهله اول مشکل به نظر رسید، نگران نشوبد. شما می‌تونید روز به روز بهتر شوید و روش خاص خود را در اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام واقعی بیابید.

⦁ با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام واقعی این است که اینفلوئنسرهای اینستاگرام را پیدا کنید و از طریق پروفایلشان نوتیفیکیشن پست‌هایشان را فعال کنید تا هر زمانی که پست جدیدی گذاشتند، شما هم با خبر شوید. شما می‌توانید به طور مرتب با آن‌ها در ارتباط باشید و برند یا فرد محبوب آن‌ها باشید و با استفاده از تبلیغات آنان نسبت به جذب فالوور واقعی اینستاگرام اقدام کنید.

⦁ پست‌های تگ‌دار را می توانید پیش از انتشار در پروفایلتان تایید کنید.

شما باید بر روی پست‌هایی که اکانت شما در آن تگ می‌شود، کنترل داشته باشید. برای این موضوع تنظیماتی در اینستاگرام وجود دارد. طبق این تنظیمات اینستاگرام پس از تایید شما، پست‌هایی که در آن تگ شده‌اید، در پروفایلتان نمایش می‌دهد برای این تنظیمات ابتدا به قسمت «Option» و سپس به قسمت «Photos of you» بروید و گزینه «Add manually» را مطابق شکل زیر بزنید.

من هر چه فکر می‌کنم که چرا برند یا شخصی نخواهد این تنظیمات را فعال کند، به نتیجه‌ای نمی‌رسم. شما می‌توانید با فعال کردن این تنظیمات از بسیاری موقعیت‌های دشوار به سادگی عبور کنید.

⦁ سبک شخصی خود را در اینستاگرام پیدا کنید.

برای افزایش فالور اینستاگرام واقعی شما باید خودتان را از کسانی که فعالیتی همچون شما دارند، متمایز کنید. این تمایز با سبک خاص شما در انتشار پست‌هایتان ایجاد می‌شود. باید سعی کنید، سبک خاصی در پست‌هایتان پیدا کنید. تا هر موقع کاربران تصویری به مانند پست‌های شما دیدند، بلافاصله بفهمند که این پست متعلق به صفحه شما است. داشتن یک روش منحصر به فرد در جذب فالوور و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام هم موثر است، به این دلیل که وقتی شخصی از پست‌های شما خوشش آمده و صقحه شما را فالو کرده است، باز دوست دارد، پست‌های شما را در همان سبک ببیند.

⦁ «Call to action» را فراموش نکنید.

«Call to action» یکی از موضوعات بسیار مهم در بازاریابی دیجیتال است. این عبارت به این معنا است که شما باید از مشتری خود بخواهید تا کاری را انجام دهد. به عنوان مثال احتمالا در شبکه‌های اجتماعی یا صفحه گوگل دیده‌اید که در سایت‌ها نوشته شده «برای اطلاعات بیشتر این لینک را کلیک کنید» به چنین عبارتی «call to action» گفته می‌شود. پیشتر گفتیم اگر می‌خواهید افزایش فالوور اینستاگرام واقعی باشد، باید با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. برای همین منظور می‌توانید از عبارات «call to action» استفاده کنید. به عنوان مثال بگویید، پست‌هایتان را به اشتراک بگذارند یا نظر بدهند یا مواردی از این قبیل.

جمع بندی :

از آنجا که کاربران ایرانی بسیاری در اینستاگرام فعال هستند، بسیاری سعی می‌کنند از این شبکه اجتماعی برای تبلیغات شرکت و برند خود و همین طور درآمدزایی استفاده کنند. اولین قدم برای رسیدن به این هدف جذب فالوور است. یکی از راه‌های ساده  و البته پرخطر در این زمینه خرید فالوور فیک و غیر واقعی است که در این متن به آن پرداختیم که طبق دلایل پرتعدادی بهتر است، از این سرویس‌های خرید فالوورفیک استفاده نکنیم، یکی از مهمترین دلایل در این زمینه این است که اینستاگرام فالوور، کامنت و لایک فیک را تشخیص می‌دهد و آن‌ها را حذف می‌کند.
در ادامه متن هم درباره راه‌های مختلف افزایش فالوور پرداختیم که به طور خلاصه شما باید برای افزایش فالوور اینستاگرام واقعی با مخاطبانتان در تعامل باشید و به اصطلاح اینتراکشن داشته باشید و سعی کنید، سبک و استایل خود را در انتشار محتواهای خود پیدا کنید. همین طور در انتشار محتوا هم خلاقیت به خرج دهید تا از رقبایتان متمایز شوید.

فهرست