همچنان در سال ۲۰۲۰ هشتگ های اینستاگرام راهی مؤثر برای جذب فالورهای بیشتر (و تعامل!) برای پست‌های اینستاگرامی شماست .

پستی که حداقل یک هشتگ توی اینستاگرام داره به‌طور متوسط ۱۲.۶% بیشتر از پست‌های بدون هشتگ بازدید داره. پس اگه می خواید بازدید از اکانت خودتون رو افزایش بدید، ارزشش رو داره تا برای برند تون یک هشتگ بزنید!

این راهنمای نهایی برای هشتگ ها به شما کمک می کنه تا هر چیزی که در مورد استفاده از هشتگ ها مثل به دست آوردن تعداد بیشتر فالورها، افزایش میزان تعامل پست‌ها و ایجاد ارتباط نیاز دارید رو بفهمید.

#۱: چرا باید از هشتگ های اینستاگرام استفاده کنین

اینستاگرام در سال گذشته تغییرات زیادی مثل امکانات، ابزارها و کانال ویدیویی جدید داشته.

ولی تنها چیزی که تا به الان ثابت مونده اهمیت هشتگ های اینستاگرامِ که هنوز هم استفاده از هشتگ های مرتبط و هدفمند برای پست‌ها و استوری هاتون یکی از بهترین راه‌های جذب مخاطبان جدید در اینستاگرام است و این موضوع می تونه به تعامل بیشتر، فالورهای بیشتر و مشتریان بیشتری برای تجارت تون تبدیل بشه.

اما هشتگ های اینستاگرام چطوری کار می کنن؟

مثل تویتر و بقیه رسانه‌های اجتماعی، هشتگ های اینستاگرام با سازمان‌دهی و طبقه‌بندی محتوای عکس و فیلم سروکار دارن.

هر پستی که میذارید می تونه با کپشن و هشتگ (حداکثر ۱۵ تا) باشه و این هشتگ ها توی روند پیدا کردن محتوا کمک کنندست. برای مثال ممکنه یک پیج مواد غذایی تصویری از یک پیاله اسموتی فوق العاده رو ارسال کنه و موقع بارگذاریش از هشتگ های superfoods، #cleaneating# و vegansofig # استفاده کنه.

با استفاده از این سه تا هشتگ اون عکس در فهرستی قرار می گیره تا کاربرانی که از غذاهای سالم لذت می برن بتونن به‌راحتی اون رو پیدا کنن. پس با این مفهوم ساده، هشتگ ها می تونن پست های شما رو به دست مخاطبان مناسبی که دنبال محصول شما هستن برسونن.

و خبر خوب اینِ که اینستاگرام به طورمداوم در مورد این که کجا و چطوری می تونیم از هشتگ ها توی پست‌ها و استوری ها مون استفاده کنیم روبه پیشرفته. و فقط در سال گذشته، اینستاگرام یک عالمه امکانات برای هشتگ ها، مثل قابلیت‌های جدید و حتی ردیابی بهتر رو ارائه داد. بعضی از این نکات رو اینجا می تونین ببینین:

موفقیت هشتگ اینستاگرام خودتون رو با Insights پیگیری کنین .

اگه به دنبال دلیلی برای تغییر اکانت تون به یک اکانت تجاری هستین، این همون چیزیه که دنبالشین! با Insights اینستاگرام این امکان به وجود میاد تا بتونین ببینین که هشتگ هاتون در داشتن بازدید بیشتر در پست‌ها چقدر مؤثر است! این بهترین راه برای اینه که ببینین از هشتگ مناسبی برای استراتژی خودتون استفاده کردین یا نه.

برای دسترسی به این داده‌ها، فقط یه پست رو باز کنین و روی “View Insights” در زیر اون ضربه بزنین.

انگشت خودتون رو به سمت بالا بکشین و یک صفحه کامل از داده برای اون پست، مثل بازدید از پروفایل، دنبال کنندگان و شرح این‌که چگونه و از کجا پست تون بازشده، رو می تونین ببینین.

به استاندارد های تأثیرگذار از هشتگ ها دقت زیادی داشته باشین. این اعداد بهتون میگه که چند نفر پستتون رو از طریق هشتگ هایی که استفاده کردین پیدا کردن.

جدیداً می تونین هشتگ های توی اینستاگرام رو فالو کنین

در به‌روزرسانی سال ۲۰۱۸، اینستاگرام قابلیت “دنبال کردن” هشتگ ها رو اضافه کرد، یعنی این که می تونین با دنبال کردن هشتگ موردعلاقه خودتون توی موضوعات مختلف به‌روز باشین.

دنبال کردن هشتگ مثل دنبال کردن پروفایل کاربر است. وقتی یک هشتگ رو دیدین و دوست داشتین که فالوش کنین فقط کافیه که صفحه اون هشتگ روباز کنین و روی دکمه فالو ضربه بزنین.

این یک فرصت عالی برای حضور مداوم برند ها و حرفه‌ها توی صفحات فالورهاست. برای مثال اگه برای برند تجاری تون هشتگ دارین، می تونین از فاورهاتون بخواین تا هشتگ تون رو فالو کنن.

این به این معنی که محتوای شما می تونه دو بار در صفحه دنبال کننده ظاهر بشه — یک بار وقتی‌که اونا پروفایل شما رو دنبال میکنن، و یه بار دیگه وقتی‌که هشتگ رو دنبال می کنن. و این موضوع تعامل شما رو دو برابر می کنه.

اضافه کردن هشتگ های قابل کلیک در بیو اینستاگرام

از طریق به‌روزرسانی اخیر اینستاگرام، می تونین هشتگ های قابل کلیک (و نام کاربری) رو توی بیو خودتون اضافه کنین. چیزی که درمورد این ویژگی خیلی جالبه اینه که باعث میشه بیو تون خیلی کاربردی‌تر بشه_ می تونین از هشتگ ها توی همه موارد برای مشخص کردن محتوای برندتون استفاده کنین. تمام کاری که باید انجام بدین اینه که قبل هر کلمه‌ای در بیو خودتون “#” قرار بدین و به‌طور خودکار اون تبدیل به لینکی قابل کلیک میشه که بازدیدکنندگان را به آن هشتگ منتقل می کنه.

اضافه کردن هشتگ ها در استوری های اینستاگرام

این مورد به‌اندازه موارد قبلی زیاد جدید نیست، اما اخیراً اینستاگرام امکان افزودن هشتگ در استوری ها رو هم اضافه کرده و به کاربرانش یه روش دیگه برای پیدا کردن محتوا ارائه داده.

اگه می خواین در استوری هشتگ بزنین، می تونین هشتگ تون رو با ابزار متن تایپ کنین (و حداکثر ۱۰ مورد رو می تونین استوری کنین) یا می تونین از برچسب هشتگ، برای اضافه کردن هشتگ موردنظر خودتون استفاده کنین:

یه ویژگی جالب این موضوع اینه که مانند پست‌های معمولی، وقتی‌که هشتگ رو به استوری اینستاگرام اضافه می کنین، در صفحه جستجو قابل مشاهده میشه. یعنی هرکسی که توی اینستاگرام اون هشتگ رو جستجو کنه می تونه استوری شما رو هم ببینه!

#۲: چطوری بهترین هشتگ های اینستاگرام رو برای خودتون پیدا کنین

استفاده درست از هشتگ ها می تونه در رشد هر چی بیشتر، تعاملی بیشتر و جذب فالور های بیشتر بهتون کمک کنه. اما برای اینکه در استفاده از هشتگ ها موفق باشین باید بدونین که هشتگ چیه و چه وقتی ازشون استفاده میشه.

مثلا چون‌که محبوب ترین هشتگ ها در اینستاگرام میلیون‌ها بار استفاده‌شده، به این معنی نیست که با هشتگ های ساده‌ای مثل love، #happy# و #dog زیر پست تون بتونین یه عالمه لایک و کامنت داشته باشین. پس به‌جای استفاده از محبوب‌ترین هشتگ ها بهتره از هشتگ های کوتاه تر، مناسب‌تر و مرتبط‌تر به صنعت خودتون استفاده کنین.

حالا چطور می تونین این مدل هشتگ های باحال، خلاقانه و رو بورس رو پیدا کنین؟

بهترین راه اینه که ببینید مخاطبان، رقبا و رهبران صنعت تون از چه هشتگ های استفاده می کنن. ما متوجه شدیم که هرچی موضوع مناسب‌تر باشه، کاربران بیشتر راجب اون صحبت می کنن و دقت بیشتری روی اون دارن و از این‌که هشتگ های مناسب چقدر می تونن موثر باشن تعجب می کنین!

مثلاً شما در حال ارسال عکسی از یک سگ بولداگ فرانسوی (French Bulldog) هستین. به‌جای این‌که فقط هشتگ #dogstagram (بیش از ۱۵ میلیون پست) رو بزنید، می تونین از #frenchie (بیش از ۵ میلیون پست) و #squishyfacecrew (بیش از ۱.۳ میلیون پست)  هم استفاده کنین تا به افرادی که واقعاً عاشق سگ‌های بولداگ پاکوتاه هستن برسین. این بهترین راه برای رسیدن به تعاملی هدفمند در پست‌های شماست!

خب! اینجا پنج روش برای پیدا کردن بهترین هشتگ ها برای اکانت تون هست:

درباره مخاطبین تون تحقیق کنین

استفاده از هشتگ های بی‌مورد در زیر پست تون باعث نمی شه که مخاطبین تون بیشتر بشه، به جاش ببینید اون ها بیشتر از چه هشتگ های استفاده می کنن و کدومشون بیشتر برای مطلبی که منتشر کردین متناسبه. هشتگ تون باید مرتبط باشه و شامل کلمات کلیدی باشه که کاربران به دنبال اون هستن.

درباره رقیب هاتون تحقیق کنین

زیرکانست که بفهمین رقیب هاتون از چه هشتگ هایی استفاده می کنن. با این کار می تونین بفهمین که کدوم یکی از هشتگ ها تعامل بیشتری دارن. حتی اگه قصد تون رقابت در هشتگ ها نباشه، هنوز هم می تونین بفهمین که مشتریاتون درباره چه چیزای صحبت میکنن و از چه هشتگ های استفاده میکنن و شاید هشتگ های جدیدی ببینین تا به فهرستتون اضافه کنین!

درباره رهبران صنعت تون تحقیق کنین

یکی از بهترین راه‌های دیگه اینه که اشخاص تأثیرگذار رو که مخاطبین مشترکی با شما دارن رو فالو کنین. تأثیرگذاران اجتماعی به‌عنوان سخنگوی یک صنعت یا بخش در اینستاگرام عمل می کنن، مثل مد، مسافرت، تجارت و فناوری. اون ها معمولاً موردتوجه مخاطبین خودشون هستن و عملکرد خوبی توی رسانه‌های اجتماعی دارن.

هر صنعتی حداقل یه شخص تأثیرگذار اصلی داره. ببینین کدوم یکی از افراد برای شما مناسبه و از پست هاش الهام بگیرین. این افراد قبلاً با مخاطب های مد نظر شما ارتباط برقرار کردن، پس چرا از بهترین‌ها درس نگیریم؟

هشتگ های مرتبط پیدا کنین

بررسی دور نمای روند مرتبط با هشتگ شما راهی آسان و مؤثر برای پیشرفت است. به‌راحتی هشتگ تون رو توی نوار جستجوی اینستاگرام تایپ کنین و از فهرست کشویی “برچسب‌ها” رو انتخاب کنین، حالا می تونین همه هشتگ های خوب‌رو که نزدیک به هشتگ تونه رو ببینین و راه‌های دیگه ای برای دستیابی، نظارت و تعامل رو به دست بیارین.

حتی می تونین پست‌های هشتگ دار قبلی تون رو که ازش نتیجه گرفته بودین رو مرور کنین.

هشتگ های تکراری را کپی نکنید

به طور مثال شما سه تا هشتگ ثابت برای پست ها و یه متن کوچیک آماده ی مشترک برای تمامی پست ها دارید که بنظرتون کپی پیست کردن اون نباید مشکلی داشته باشه ، اما واقعیت اینه که الگوریتم ها حساسیت ویژه ای به کپی کاری دارن و پیشنهادم به شما اینه که هر بار اون ها رو بنویسید و هربار تغییرات کوچکی ایجاد کنید حتی در حد جا به جایی کلمات فقط .

هشتگ های ترند و هشتگ برند چیست ؟

پر بازدیدترین هشتگ های اینستاگرام رو بهشون میگیم ترند و استفاده از اون ها به این صورت که حدود چهار الی پنج هشتگ مرتبط به محتوای پیج رو با توجه به شرایطی که بالا گفتیم انتخاب میکنید و حتما باید به این مهم توجه داشته باشید که این روزها الگوریتم های اینستاگرام از همیشه باهوش ترن ، بس هشتگ غیر مرتبط (حتی با بالاترین نرخ بازدید ) علاوه بر اینکه کمکی به پیج شما نمیکنه حتی ممکن دردسر ساز هم بشه براتون . مثلا هشتگ گل زیر پست کفش کاملا نامربوط حساب میشه ولی برای کفش فروشی میتونید از کلمات زن و مرد استفاده کنید که تعامل بالایی داشته باشن و بعد از چند روز میتونید این هشتگ ها رو پاک کنید و به زیبایی کپشن اهمیت بدید چون هشتگ هایی با تعامل بالا فقط اوایل کار به کارتون میاد و بعد از مدتی به دلیل انتشار بالای پست با اون هشتگ پست شما خیلی پایین میره تو اون هشتگ و دیگه دیده نمیشه .

با سلیقه و صبر و حوصله به ساختن هشتگ برندتون بپردازید ، چرا که این هشتگ ها در واقع معرف شما و سبک کاریتون میباشن .

به طور مثال شما فروشگاه اینترنتی لباس زنونه با اسم شیک دارید و داخل فروشگاه شلوار ، تونیک و شومیز برای فروش دارید ، خب فکر کنید چندماه از کارتون گذشته و حدود ۵۰۰ تا پست از اجناستون داخل پیج قرار داده شده و مشتری به شما دایرکت میده برای خرید تونیک ، اگه بهش بگید داخل پیج مدلا رو ببین احتمالا اصن یادش بره که چی میخواست چون اونجا علاوه بر تونیک ، شلوار و شومیز ها رو هم میبینه که با توجه به تعداد بالای پست ها درصد سردرگمی مشتری هم بالاست .

اما اگه بیاید اجناس رو با هشتگ تفکیک کنید اون موقع خیلی کار برای شما راحت تر و برای مشتری جذاب تر میشه ، چون میتونی مشتری رو دقیق بفرستی سراغ قفسه ی تونیک ها با هشتگ #شیک_تونیک یا قفسه ی شلوار ها با هشتگ #شلوارشیک و همچنین قفسه ای مخصوص شومیز ها #شومیزشیک بسازید تا علاوه بر نظم خاصی که به پیجتون میدید بهترین استفاده رو هشتگ ها هم کرده باشید .

بهترین پیشنهاد برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

در صورتی که نیاز فوری به فالوور اینستاگرام دارید و قصد توسعه صفحه خود را با سرعت و کیفیت مناسب دارید جهت خرید فالوور ایرانی فعال و واقعی اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور اینستاگرام