قبل‌تر در مورد ایجاد یک ارتباط مستحکم با فالوئرها صحبت کردیم و حالا می خوایم درباره به جریان انداختن احساسات فالوئرها بحث کنیم. به بخش سوم از آموزش استفاده از…

قبل‌تر در مورد ایجاد یک ارتباط مستحکم با فالوئرها صحبت کردیم و حالا می خوایم درباره به جریان انداختن احساسات فالوئرها بحث کنیم.

به بخش سوم از آموزش استفاده از علم روانشناسی در بازاریابی و افزایش کسب درآمد برند خود با استفاده از صفحه اینستاگرام خوش‌آمدید.

صاف به سمت احساسات

گروه‌هایی که با احساسات مردم سروکله دارن معمولاً 2 برابر دیگران با جلب‌توجه مخاطب روبرو هستتن. باید گفت که عکس‌ها خیلی نقش مهمی رو تو این مسئله ایفا میکنن.
برای مثال، فکرشو کنید که اسم یه شرکت مایع ظرف‌شویی چی می تونه باشه؟ “سرصبح” . حالا جالب اینجاست این مایع شوینده مخصوص از بین بردن چربی‌ها و لکه‌های غلیظیه که ظرف‌های کثیف شب تا صبح باقی مونده به‌جا میذارن.
و اما باز خیلی جالب‌تر از اون اینکه معروف‌ترین تبلیغ این کمپانی در مورد زندگی حیوون‌هایی هست که با حمایت این کمپانی از انقراض نجات پیدا میکنن.

شادی باعث میشه که بخوایم چیزی رو به اشتراک بذاریم

خوشحالی و شادمانی توی هرکدوم از ما به طرز خاصی شکل میگیره
قسمت جلویی کورتکس مغز جاییه که احساس‌های خوش بینانه و شادابی شکل میگیرن.

طبق مطالعه‌ای از آزمایشگاه‌های تست مغزی، مغز کائنان معبد بودایی به خاطر مدیتیشن‌های زیاد و احساس آرامش و رضایت خاطر رنگ روشن‌تری داشته.
جدا از اینکه این احساس باعث میشه که ما … یجورایی خوشحال باشیم صرفاً … میتونه عاملی باشه که ما برای کاری قدم برداریم و جالبه که وقتی این خوشحالی رو با دوستات قسمت میکنی بیشترم میشه.
و شکی نیست که خود خوشحال بودن دلیل اصلی فعالیت توی فضای مجازی و شبکه اجتماعیه.
شخصی بنام جوناه برگر، پروفسور و محقق، بعد خوندن حدود 7.000 مقاله و بررسی میزان همه‌گیر شدن اونها، محاسبه کرد که مطلب‌های باانرژی مثبت بین مردم محبوبیت بیشتری داشتن و همه‌گیرتر شدن، و این خودش یه جور بده بستون بین آدماست.

ناراحتی باعث میشه به آدما نزدیک بشیم و دلسوزی کنیم

همونطور که خوشحالی باعث میشه آدم بخواد بره تو فضای مجازی و فعالیت بکنه، ناراحتی هم بجوره دیگه میتونه باعث بروز یه مدل رفتارای دیگه بشه.
اما وقتی ما ناراحتیم مغزمون مواد شیمیایی مخصوص خودش رو ترشح میکنه. توی یه تحقیق دو نوع از این ترشحات داخل مغز موردبررسی دقیق قرارگرفته.
طبق مشاهدات، یکی ماده کورتیزوله که به هورمون استرس میشناسنش و توی مغز ترشح میشه و اکسیتوسین که هورمون ارتباط و دلرحمیه. جدا از این اونهایی که خیلی اکستوسین ترشح میکنن میتونن خیلی راحت به غریبه یا کسی که ندیدنش پول بدن.
محققا میگن که اکستیسون هم ما را دلرحم میکنه و توجهمون رو بیشتر میکنه، و هم بهمون احساس بخشندگی و معتبر بودن میده. توی یه تحقیق دیگه بین دو دسته که میخواستن به خیریه کمک مالی کنن، اونایی که توی مغزشون اکسیتوسین ترشح شده بود کمک بیشتری کردند.

ترس/سورپرایز شدن باعث میشه امیدی نداشته باشیم به کار

آدمایی که معمولاً نگرانن و احساس ترس دارن و افسرده‌ان توی همون قسمت کورتکس مغز میزان شادیشون کمتره، اما باز یه قسمت الماس شکلی توی مغز هست که کارش با احساس ترسه و اسمش امیگدالاست.
امیگدالا کمک میکنه که آدم نشونه های خطر رو تشخیص بده و به این فکر کنه که چه واکنشی در صورت لزوم از خودش نشون بده(باشه یا در بره!) ولی ترس یه کاربرد دیگه هم داره که خیلی موردتوجه بازاریابیه و مخصوصاً خیلی بدرد این کار میخوره.
یه تحقیقی نشون داده اونهایی که نشستن و یه فیلمی رو دیدن و از اون فیلم ترسیدن، نسبت به بقیه فیلمای کمدی و ناراحت و تخیلی بیشتر حال کردن و لذت بردن.
آدما وقتی میترسن دوست دارن یکی پیششون باشه. موقع فیلم ترسناک دیدن یهو همدیگر رو نگاه میکنن و ارتباط بینشون بیشتر میشه. اما وقتی دوستا کنار آدم نباشن، تحقیقات نشون داده که باعث میشه یه کالایی رو ببینن و زود اون رو بخرن.

عصبانیت باعث میشه سرسخت بشیم

طبق یه تحقیق از دانشگاه ویسکنسین، عصبانیت جدا از اینکه میتونه ما رو پرخاشگر کنه، حتی میتونه توی فضای مجازی باعث شه نظرمون اصلا برنگرده و یه دنده باشیم.
اونهایی که ماده عصبانیت در مغزشون ترشح‌شده بود، یه گزارش در مورد خطرات و فواید تکنولوژی نانو خوندن و برداشت همه شون از کلیت متن یکی بود، یه عده زیر پست کامنت های محترمانه گذاشته بودند اما بعضی‌ها بی ادبانه و پررو جواب داده بودن.
کامنت هایی که بی‌ادبانه بود باعث میشد بقیه هم راجع به نظرات خودشون با تعصب بیشتری اظهارنظر کنن و کلا یه بگو مگو و دعوایی بین نظرات مختلف رادیکال شکل می‌گرفت.
جالب‌تر اینکه اونهایی هم که جزء هیچکدوم از دسته‌ها نبودن هم تحت تأثیر قرار میگرفتن؛ ولی اونایی که محترم نظر میدادن تأثیری نگرفتن.

بهترین پیشنهاد برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

در صورتی که نیاز فوری به فالوور اینستاگرام دارید و قصد توسعه صفحه خود را با سرعت و کیفیت مناسب دارید جهت خرید فالوور ایرانی فعال و واقعی اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور اینستاگرام

فهرست