چگونه استوری اینستاگرام بذاریم؟ استوری ها چجوری میرن توی اکسپلور اینستاگرام؟ استفاده از قابلیت های جدید استوری اینستاگرام

چگونه استوری اینستاگرام بذاریم؟ استوری ها چجوری میرن توی اکسپلور اینستاگرام؟ استفاده از قابلیت های جدید استوری اینستاگرام و نحوه ی گذاشتن هشتگ تو استوری برای بیشتر دیده شدن و رفتن استوری به اکسپلور.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و به ویژه ایران محسوب می‌شود. پیشرفت و توسعه این شبکه اجتماعی در نهایت منجر به دو دستگی کاربران این اپلیکیشن شد؛ کاربران حرفه‌ای و کاربران مبتدی. امتیاز اینستاگرام اکنون در اختیار فیسبوک قرار دارد و توانسته در بسیاری از نقاط جهان گوی سبقت را از فیسبوک برباید. اگر فعالیت در این شبکه اجتماعی را به دو بخش، پست و استوری اینستاگرام تقسیم کنیم، در ابتدا نیاز است که با این دو بخش آشنا شوید.
در حقیقت اینستاگرام با تمرکز بر ویژگی‌های بصری تولید محتوا، توانسته موفقیت زیادی کسب کند. کاربرانی که قصد دارند فعالیت خود را در اینستاگرام حرفه‌ای دنبال کنند، باید حتما به ویژگی‌های بصری تصویر و ویدیو منتشر شده از خود مسلط و آگاه باشند. اما از بین پست و استوری اینستاگرام، استوری محبوبیت ویژه‌ای بین کاربران این شبکه اجتماعی پیدا کرده است. استوری اینستاگرام با ماندگاری 24 ساعته در صفحات کاربران، تنها 15 ثانیه از وقت آن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و همین کوتاه بودن زمان آن است که منجر به محبوبیت استفاده از این امکان شده است.

چگونه بهترین استوری را در صفحه خود درج کنیم؟

در صورتی که قصد درج استوری در صفحه ی شخصی خود را دارید، می‌توانید به راحتی و از طریق فرایندهای زیر این امر را انجام دهید:
⦁ ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده در صفحه روی عکس خود در بالای صفحه بزنید.
⦁ اکنون وارد صفحه‌ای جدید می‌شوید که امکان عکس گرفتن، ویدیو ضبط کردن و همچنین استفاده از افکت‌های موجود در اپلیکیشن، برای شما قرار می‌گیرد.
⦁ اگر برای نخستین بار است که وارد این صفحه می‌شوید، باید به اینستاگرام مجوز دسترسی به دوربین و گالری خود را بدهید. توجه داشته باشید که نه تنها در اپلیکیشن اینستاگرام، بلکه در سایر اپلیکیشن‌ها نیز برای استفاده از تمامی امکانات، نیاز به دادن مجوز استفاده از مواردی وجود دارد.
⦁ اکنون اگر می‌خواهید عکس گرفته و آن را در قسمت استوری اینستاگرام منتشر کنید، می‌توانید روی گزینه دوربین در پایین صفحه بزنید. همچنین در صورتی که می‌خواهید ویدیو موردنظرتان را در استوری منتشر کنید، باید آیتم دوربین را نگه دارید. به هر میزانی که انگشت خود را روی دوربین نگه دارید، اینستاگرام شروع به ضبط می‌کند و قطعات ویدیو را در 15 ثانیه به صورت جداگانه، منتشر می‌سازد. توجه داشته باشید که توصیه می‌شود تعداد محدودی استوری را به صورت روزانه در صفحه شخصی خود منتشر کنید.
توجه: در صورتی که ویدیو شما شامل چند قطعه 15 ثانیه‌ای باشد، می‌توانید هر یک از این قطعات را حذف و فقط موارد مورد پسندتان را منتشر کنید.
⦁ اکنون گزینه Send To را بزنید تا به صفحه نهایی منتقل شوید.
⦁ در این صفحه، اینستاگرام از شما می‌خواهد تا محل انتشار استوری را انتخاب کنید. شما می‌توانید استوری اینستاگرام را به صورت عمومی منتشر کرده یا آن را برای شخصی خاصی دایرکت کنید.
⦁ دقت داشته باشید که پس از انتشار استوری در صفحه شخصی شما، علامت دایره دور عکس شما قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید با مطالعه 7 قدم ذکر شده، به راحتی استوری اینستاگرام را تجربه و لحظات خود را ماندگار سازید.

مشاهده استوری اینستاگرام در اکسپلور

اگر صفحه کاربری شما در اینستاگرام عمومی باشد، پست و استوری شما با توجه به بازخورد دیگر کاربران، هشتگ و تگ‌هایی که انجام داده‌اید، استوری اینستاگرام در اکسپلور قابل مشاهده خواهد بود. برای مراجعه به بخش استوری اینستاگرام در اکسپلور اینستاگرام، پس از ورود به اپلیکیشن، روی گزینه ذره‌بین بزنید. در این بخش منتخبی از پست‌ها، استوری و IGTV نمایش داده خواهد شد که توسط فالوورها و فاولووینگ‌های صفحه شما دنبال می‌شوند یا مورد پسند قرار می‌گیرند. به این ترتیب اگر صفحه شما در اینستاگرام عمومی یا اصطلاحا Public باشد، با امکان انتشار آن بین افراد علاقه‌مند، استوری اینستاگرام در اکسپلور این شبکه اجتماعی نمایش داده می‌شود.
باید توجه داشته باشید که اگر پیج شما خصوصی باشد، تصویر استوری شما تنها برای کاربرانی که صفحه شما را دنبال می‌کنند، قابل مشاهده خواهد بود. برای اطمینان از این امکان پس از زدن روی ذره‌بین، استوری اینستاگرام در اسکپلور را مشاهده می‌کنید.

followerirani

چگونه هشتگ در استوری قرار دهیم؟

از جمله کارهایی که هر کاربر اینستاگرامی می‌تواند انجام دهد، ویرایش و هشتگ گذاشتن داخل خود برنامه است. اگر قصد دارید عکس گرفته شده یا انتخاب شده از گالری خود را پیش از انتشار ویرایش کنید، پیش از زدن Send To، روی آیتم‌های موجود در صفحه مربوطه بزنید. از جمله کارهایی که سبب می‌شود استوری شما بهتر دیده شود و در دسته‌بندی خاص خود قرار بگیرد، درج هشتگ در استوری اینستاگرام است. برای قرار دادن هشتگ در استوری، علامت # را در گوشه‌ای از تصویر خود قرار دهید. هنگام درج هشتگ در استوری توجه داشته باشید اینستاگرام هشتگ‌های معروف و رایج را به شما پیشنهاد خواهد داد.

یکی از امکانات جدیدی که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده است، قراردادن پست یک کاربر دیگر در بخش استوری خود است. در حقیقت اگر شما یک پست عمومی را در اینستاگرام مشاهده کرده و بخواهید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، می‌توانید با استفاده از علامت دایرکت، پست را به بخش استوری خود منتقل کنید؛ در این بخش اهمیت گذاشتن هشتگ در استوری اینستاگرام، بسیار زیاد است.

چگونه استوری خود را از دید برخی کاربران پنهان کنیم؟

یکی از بهترین ویژگی‌های اینستاگرام این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا استوری خود را تنها برای افرادی که می‌خواهند نمایش دهند. در حقیقت اگر می‌خواهید کاربری استوری شما را نبیند، باید فرآیند زیر را طی کنید:
⦁ به صفحه پروفایل خود مراجعه فرمایید
⦁ از منوی سمت راست، وارد تنظیمات یا Settings شوید
⦁ اکنون وارد صفحه بخش Privacy and Security شده و گزینه Story Controls را انتخاب کنید
⦁ نخستین گزینه یعنی Hide Story From را بزنید
⦁ حالا با توجه به لیست فالوورهای خود، هر کدام از کاربرانی که مایل هستید را در لیست ممنوعیت تماشای استوری اینستاگرام قرار دهید
⦁ روی گزینه Done بزنید تا تغییرات مورد نظر شما اعمال شوند. اکنون افرادی که در نظر داشتید دیگر قادر به تماشای استوری صفحه شما نخواهند بود اما پست‌های درج شده در صفحه‌تان را می‌توانند ببینند

followerirani

چگونه امکان واکنش به استوری اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

اینستاگرام علاوه بر امکان درج کامنت زیر پست، امکان پاسخ و واکنش به استوری را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. این اپلیکیشن بعد از ایجاد امکان بسته شدن کامنت‌ها، همین امکان را برای استوری هم ایجاد کرد. به این ترتیب کاربران می‌توانند با استفاده از تنظیماتی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، بخش واکنش به استوری را غیرفعال کنند. اکنون اگر قصد دارید با این امکان آشنا شوید، مراحل زیر را انجام دهید:
⦁ به مانند بخش قبل، وارد بخش پروفایل خود شوید، به بخش تنظیمات یا Settings بروید
⦁ اکنون وارد قسمت Privacy and Security شده و گزینه Story Controls را انتخاب کنید
⦁ در بخش Allow Message Replies سه امکان برای شما وجود دارد. در حقیقت با رویکردی که شما انتخاب خواهید کرد، فالوورهای شما می‌توانند به استوری شما واکنش نشان دهند
⦁ با انتخاب گزینه نخست یا Your Followers، اجازه واکنش به استوری را در اختیار تمامی فالوورهای پیج اینستاگرام خود قرار می‌دهید
⦁ با انتخاب گزینه دوم یا Followers you Follow Back، تنها کاربرانی مجاز به واکنش به استوری اینستاگرام خواهند بود که شما نیز آن‌ها فالوو کرده‌اید
⦁ اما گزینه آخر یا Off در حقیقت امکان واکنش به استوری اینستاگرام شما را برای تمامی کاربران غیرفعال می‌سازد

نکته بسیار مهم اینکه با این امر صرفا واکنش به استوری اینستاگرام شما بسته می‌شود اما تمامی کاربران یا فالوورهای پیج شما مجاز خواهند بود که برای شما پیام دایرکت ارسال کنند.

چه کسانی استوری اینستاگرام را مشاهده کرده‌اند؟

از امکانات خوب اینستاگرام برای کاربران خود، قابلیت اطلاع یافتن از کاربرانی است که استوری شما را مشاهده کرده‌اند. برای اینکه بتوانید متوجه شوید چه کسانی استوری شما را دیده‌اند، به صفحه اصلی اینستاگرام مراجعه کنید و مجددا روی تصویر خود بزنید تا استوری خود را بررسی کنید. اگر در بخش استوری نظرسنجی و یا مسابقات این چنینی برگزار کرده باشید، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که پاسخ‌های هر یک از کاربران را به صورت مجزا تماشا کنید و یا حتی آن‌ها را به دیگران به اشتراک بگذارید.

followerirani

استوری اینستاگرام را به اشتراک بگذارید

اینستاگرام علاوه بر امکان به اشتراک گذاشتن استوری که در اختیار فالوورهای پیج شما قرار می‌دهد، به شما نیز این امکان را می‌دهد که استوری خود را به عنوان پست، در صفحه فیسبوک خود منتشر کنید. همچنین امکان تبدیل استوری به پست نیز از جمله اختیاراتی است که اینستاگرام به کاربران عمومی و شخصی خود می‌دهد.

امکانات جالب استوری اینستاگرام

ماندگاری 24 ساعته استوری در صفحه اینستاگرام کاربران، به معنای پاک شدن استوری بعد از 24 ساعت نیست. هر کدام از کاربران که قصد دارند استوری درج شده در صفحه آن‌ها ماندگار باشد، می‌توانند با استفاده از امکان هایلایت، برای همیشه بخشی را به استوری‌های خود اختصاص دهند. برای انجام این کار، وقتی استوری خود را در صفحه‌تان منتشر کنید، می‌توانید از گزینه‌های پایینی، گزینه هایلایت استفاده کنید و استوری خود را با کاوری مشخص، ذخیره کنید.
امکان درج هشتگ در استوری، گذاشتن نظرسنجی، تگ کردن افراد و صفحات عمومی و شخصی، هایلایت کردن استوری‌ها و سایر موارد این چنینی، تنها گوشه‌ای از امکاناتی است که اینستاگرام در اختیار شما قرار خواهند داد.

مراحل حذف استوری

بسیاری از کاربران پس از ارسال و قرار گرفتن استوری در صفحه شخصی‌شان، از این کار پشیمان می‌شوند و می‌خواهند آن را حذف کنند. برای حذف استوری باید با مراجعه به صفحه اصلی اپلیکیشن، روی عکس خود بزنید. اکنون روی نقطه چین پایین تصویر بزنید و گزینه Delete را انتخاب کنید.

نکات پایانی
استوری اینستاگرام روزانه نزدیک به 25 میلیون کاربر فعال دارد. این موضوع نشان از اهمیت این بخش و موفقیت این آیتم دارد. شما نیز می‌توانید به عنوان یکی از اعضای فعال شبکه‌های اجتماعی، از این امکان نهایت استفاده را کنید. استوری اینستاگرام نشان از زنده بودن و فعال بودن برند و صفحه شما در اینستاگرام دارد. حتما از امکان هشتگ در استوری و تگ کردن کاربران دیگر استفاده کنید تا زوایای مختلفی از این ویژگی را درک کنید.

فهرست