سلام دوستان. فکر نمی کنم این روزا کسی باشه که قدرت شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام رو دست کم بگیره. با یه مرور روی جستجو های پر ترافیک گوگل میفهمیم…

سلام دوستان. فکر نمی کنم این روزا کسی باشه که قدرت شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام رو دست کم بگیره. با یه مرور روی جستجو های پر ترافیک گوگل میفهمیم جملاتی مثل: درآمد اینترنتی، بازار یابی اینترنتی و نهوه کسب درآمد از اینستاگرام جملاتی هستند که امروز بسیار تکرار میشند.

روانشناسی کسب درآمد و بازاریای در اینستگرام :

وقتی همه ما می بینیم افراد مختلف دارن از این راه کسب درآمد می کنن نمیشه به جنبه‌هایی که باعث این شهرت و توجه میشه  توجه نکرد. در این مقاله ما به بزرگترین نقطه قوت اینستاگرام می‌پردازیم و به نکات روانشناسی مرتبط برای فروش بیشتر و جلب نظر مخاطبان مثل استفاده از اینفلوئنسرها اشاره می‌کنیم

چه چیزی باعث میشه اینستاگرام خیلی قدرتمند باشه؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعیه که بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در ماه داره که بیش از 500 میلیون اونها روزانه اینستاگرام خودشون رو چک میکنن
اما دلیل این همه گیر شدن اینستاگرام چیه ؟
به‌طورکلی، میشه گفت این محبوبیت بخاطر اینه که ما موجودات ظاهربینی هستیم و تصویر رو به متن ترجیح میدیم (مثل یه ضرب‌المثل که میگه یه عکس خوب ارزشش از هزار کلمه بیشتره)
خیلی از مطالعات روی این مسئله تأکید دارن که تأثیر مطالب تصویری روی انسانها خیلی بیشتر از کلمات و متن‌هاست
و برای اثبات این مسئله، به‌طور مثال، میشه این‌طور تصور کرد که کلمات و لغات هم برای خوانده شدن خودشون به‌نوعی شکل ظاهری یا تصویر نیاز دارن!
گروهی از محققین به سرپرستی مکسی میلیان رایزنهاور متخصص اعصاب و روان از مرکز دانشگاه پزشکی جرجتان، با آزمایشات ام آر آی مغز 12 نفر رو اسکن کردن. اونها روی قسمت پشت گوش چپ، که میشه لایه‌ی کناری مغز، و مسئولیت تشخیص دادن کلمات و شکل ظاهری اونها رو داره متمرکز شدن.
این عضو تصویرشناس مغز، وظیفه تشخیص چهره و شناخت صورت اشخاص رو داره. در کودکان و کسایی که سواد خوندن ندارن، این عضو تصویرشناس مغز فقط توانایی شناخت چهره اشخاص رو داره و به‌مرور که اونها سواد خوندن رو یاد میگیرن، مغز توانایی شناخت شکل کلمات رو هم پیدا میکنه.
از این گذشته، ما انسانها خیلی راحت میتونیم مطالب تصویری مثل عکس یا فیلم رو به خاطر بیاریم، چرا؟ علتش برمیگرده به دلیل مفهوم قصه‌پردازی در ذهن که همه بازاریاب‌ها میدونن که یه ابزار خیلی خیلی مهمه.
بر اساس تحقیقی که از سه میلیون نفر انجام‌شده، مغز ما مطالب تصویری رو 60.000 برابر سریع‌تر از متن و کلمات پردازش میکنه. بنابراین، بهره بردن از تصویر نه‌تنها باعث میشه که یه داستانی رو تأثیرگذارتر بیان کرد، بلکه کاربردی‌تر هم هست.
دیگه نیازی نیست بیشتر توضیح بدیم که عکس و تصویر چقدر قدرتمنده.
و چون اینستاگرام به‌طورکلی شامل به اشتراک گذاشتن عکس و تصویره، پس بدون شک تأثیر بسزایی روی پروسه بازاریابی ما خواهد داشت. با در نظر گرفتن این مسئله، بیاییم تا راه‌های روانشناسی جدیدی رو کشف کنیم تا بازاریابی اینستاگرام رو رونق بدیم.

بهره‌گیری از علم روانشناسی برای ارتقاء بازاریابی در اینستاگرام

در مطلب امروز میخوایم راجع به اینفلوئنسرها بحث کنیم. قدرتی که اینفلوئنسرها دارن. در مطلب بعدی هم در مورد اهمیت ارتباط با مخاطبین و ساختن یک شخصیت مجازی و اینکه چطور این موارد روی کسب درآمد شما تأثیر میذاره و باعث ارتقاء میشه صحبت خواهیم کرد. پس اول بریم سراغ اینفلوئنسرها.

بهره‌گیری از قدرت اینفلوئنسرها

بااینکه اینستاگرام شبکه‌ای هست که در اون هرکس از خودش میگه و خلاقیت نشون میده و کارهای روزمره رو منتشر میکنه، اما خیلی داستان‌های دیگه هم هست که در اینستاگرام موجوده.
مثلاً در اینستاگرام همه ما درگیر مسئله‌ی جدی ای بنام فومو (FOMO) میشیم (که ترکیبی از حروف انگلیسی به معنای ترس از عقب افتادن هست) و خیلی فوری احساس می‌کنیم که باید کارهایی که دیگران میکنن رو ما هم انجام بدیم.
و این برمیگرده به این موضوع که ما میل به همرنگ شدن با دیگران داریم – یعنی ما نوع رفتار خودمون رو تغییر میدیم تا مثل اونی بشیم که دیگران هستن – و برای اثبات این فرضیه آزمایشی از جانب سولومن آش انجام شد. این آزمایش نشون می‌داد چون تعدادی از دانش آموزان جواب غلط به سؤال میدادن بقیه هم به پیروی از اونا همین رویه رو پیش می‌گرفتن.
این موضوع در کنار مفهوم تأثیر جمعی (که در اون مردم باز به کارهای همدیگه نگاه میکنن) نشون میده که چقدر بهره گرفتن از قدرت اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای بازاریابی و کسب درآمد شما میتونه مهم باشه.
وقتی فالوئرهاتون ببینن که آدمهای مورد اطمینانشون یا اشخاص محبوبشون توی پست‌های شما حضور دارن، باعث میشه برند شما اعتبار بیشتری پیدا کنه – و باعث میشه بیشتر پیش خودشون احساس کنن که “منم باید از این محصول داشته باشم”، و باعث همه‌گیر شدنش در اینستاگرام میشه.
به همین خاطر، پست‌هایی که از طرف اینفلوئنسرها حمایت بشه با استقبال بیشتری از جانب مردم روبرو میشه.

راهکار : به اینفلوئنسرهای حیطه فعالیت خودتون پیام بدید و ببینید آیا مایل به همکاری در پست‌های اینستاگرام و تبلیغات هستند.

بهترین پیشنهاد برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

در صورتی که نیاز فوری به فالوور اینستاگرام دارید و قصد توسعه صفحه خود را با سرعت و کیفیت مناسب دارید جهت خرید فالوور ایرانی فعال و واقعی اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور اینستاگرام

فهرست