قرار راجع به کسب درآمد از اینستا بنویسم و راه های واقعی پول در آوردن از اینستاگرام رو بررسی کنیم . صفر تا صد بالابردن نرخ تعامل

سلام دوستان تو این مطلب قرار راجع به کسب درآمد از اینستا بنویسم و راه های واقعی پول در آوردن از اینستاگرام رو بررسی کنیم . نه از اونایی که یه پولی از شما بگیرم که راه پولدار شدن بهتون بگم ، میخوایم روش های واقعی که بقیه دارن الا ازش پول در میارن رو یکم ریز بینانه چک کنیم .

تاثیر تعداد فالوور روی محبوبیت و درآمد بیشتر از اینستاگرام

خب تا حرف درآمد از اینستاگرام میشه همه ی فکرا میره رو پیج های بزرگ و عدد بالای فالوور ، که محمد امین کریم پور داره چقدر در میاره یا عرفان علیرضایی فالووراش بالاس خوب پول در میاره و کلا طوری شده که بیشتر اون عدد بالای پیج تو چشم همس ، اما واقعیت داستان یکم متفاوت از چیزیه که شما با چشم میبیند .

البته که فالوور بالا یعنی پول نقد و تو این شکی نیست وقتی شما مثبت یک ملیون فالوور داری هیچ کار خاصی هم نکنی پول تبلیغاتی که میگیری برات کافیه ، یا مثلا در آمد سال قبل کیریستین رونالدو که یکی از گرون ترین فوتبالیست های دنیاس از اینستاگرامش بیشتر بوده تا فوتبال ، اما همه ی ما که پیج های بزرگ با تعداد فالوور بالا نداریم ، بس باید به جاش استراتژی کسب درآمد داشته باشیم .

واقعیتی که از چشم ها مخفیه کسب درآمد های خوب و گاها نسبتا عالی از پیج های کوچیک اینستاگرام که بین 1000 تا 20000 فالوور دارن ، معمولا این پیج ها پیج هایی هستن که تمرکز روی فروش دارن حالا یا محصول فیزیکی یا دیجیتالی .

مثال : پیج lilianrose_shoooop یه فروشگاه لباس ایرانیه که میانگین سود ماهیانه ی این پیج حدود 15 تا 20 ملیون و تعداد فالوور های پیج هم حدود 20 کا ، خب اولین رمز موفقیت این پیج پشتکار و نظم که هر شب سر ساعت خاصی، حدود 10 تا لباس پست میکنه و معمولا هم همون شب هر ده تا لباس فروخته میشه چون از هر لباس یه دونه هست و ساعت خاصی اپلود میشن یه جورایی رقابت تو خرید رو برای مشتری ایجاد کرده که مشتری علاوه بر رضایت از خرید حس برنده شدن هم بهش دست میده و خب سود لباس ها رو میانگین 50 تومن بگیریم میشه یه سود نسبتا خوب ماهیانه .

فروش محصول یا خدمات در اینستاگرام

برای فروش محصول تعداد فالوور خیلی ملاک نیست و بجاش پارامتر های دیگه ای ارزش دارن مثل برقراری ارتباط نزدیک با فالوور ها .

برقراری ارتباط نزدیک با مخاطب علاوه بر تاثیر مستقیم بر فروش تاثیر های غیر مستقیمی هم داره که یکی از اونها بالابردن انگیجمنت (نرخ تعامل ) پیج که خب هرچی مخاطب شما تو پیجتون فعالییت بیشتری داشته باشه ارزش پیج شما بیشتر میشه و اینستاگرام مطالب پیج رو مفید تر به شمار میاره  و در نهایت به اکسپلور افراد بیشتری نشون داده میشه .

مهمترین اصل فروش برقراری ارتباط با مخاطب حساب میشه ، اینکه شما محصول رو پست کنید و زیرش فقط اطلاعات محصول رو مثل قیمت ، جنس و سایز بنویسید این میشه یه فروشگاه سرد و بی روح که خب اینجوری باید محصول به قدری خاص باشه ( از نظر کیفیت و قیمت ) که مخاطب از شما خرید کنه . ولی با برقراری ارتباط درست با مخاطب ها شما دیگه حتی نیاز به رقابت قیمتی با رقبا هم ندارید .

یه جمله ی معروف هست که میگه :

اگه مشتریا وقتی بهت می‌رسن اولین سوالشون درباره قیمت محصول یا خدماتته، یعنی تا آخر عمرت باید دست و پا بزنی

اینکه تمام تمرکز شما روی قیمت باشه که یکم از بقیه ارزونتر باشید و انتظار فروش بیشتر داشته باشید یه استراتژی منسوخ شده به حساب میاد ، چرا که مشتری ترجیح میده از جایی خرید کنه که هم حس خوبی از خریدش داشته باشه هم از خدمات پس از فروش مطمعن باشه که شما این حس خوب و اطمینان رو میتونید با برقراری ارتباط صمیمی با مخاطب به راحتی فراهم کنید .

خرید کردن برای مردم از دو بخش اصلی به وجود میاد که خب اولی نیاز شخص به اون خدمات یا کالاس و دلیل بعدی خرید کردن احساسیه که از خرید به مشتری دست میده که این میتونه یه حس خوب و آرامش بخش باشه یا یه احساس هیجانی و خوشحال کننده که شما با توجه به محصول یا خدماتتون باید این احساس های مخاطب رو برای فروش در نظر بگیرید .

چگونه در اینستاگرام برند شویم ؟

برقراری ارتباط درست با مخاطب به نوعی به برند شدن شما کمک میکنه اینکه میگم برند شید به معنای یه شرکت بزرگ و کلی کارمند نیست ، شما میتونید حتی تنهایی یه برند بسازید و منظور از برند شدن اون تصویریه که از شما تو ذهن مخاطبینتون نقش میگیره .

نوشتن کپشن های کوتاه حالا نسبت به موضوع پیج ولی جدای از اینکه اون مطلب برای گرفتن پول از مشتری باشه میتونه احساساتی رو بین شما و فالوور ها تشکیل بده ، یا استفاده از ایموجی ها تو کپشن که طبق تحقیقات تایید شده متن های با ایموجی بیشتر ذهن مخاطب رو درگیر میکنن چون متن قسمت منطقی مغز رو درگیر میکنه و ایموجی بخاطر تصویری بودنش روی قسمت ادراک و احساسات تاثیر میذاره .

بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام

خدمات پس از فروش از فروش هم مهمتره حتی اگه شما روزانه تعدادی مشتری جدید دارید ، باز نیاز دارید که بعد از فروش هم همراه مشتری باشید که این حس اطمینان به مشتری باعث بهترین نوع تبلیغ برای شما میشه که به تبلیغ گرم یا همون تبلیغ کلامی معروف .

بعد از تبلیغ کلامی تبلیغی که واقعا بتونه تاثیر بخش باشه ، تبلیغ توی پیج های اینستاگرام که اینجا هم باز میخوام نکته ای رو بگم که احتملا خلاف بر اون چیزیه که خیلیا تصور میکنن و اون هم اینه که برای تبلیغ نیاز نیست دنبال پیج های ملیونی یا چند صد هزار کایی بگردید و هزینه ی بالایی پرداخت کنید .

پدیده جدیدی که تو اینستاگرام به عنوان ترند دنبال میشه نانواینفلوِءنسر نام داره که همون پیج های زیر 20 ، 30 کایی هستن که محتوای خوبی دارن و هدف مشخصی رو تو پیج دنبال میکنن ، این پیج ها بهترین گزینه برای تبلیغات هستن چرا که ارتباط خوبی با مخاطب هاشون دارن و تعداد تبلیغ هاشون هم کمتر از اون پیج های بزرگ و در نتیجه توجه بیشتری به تبلیغاتشون میشه .

راه اصولی پیشرفت تو اینستاگرام متفاوت بودن (کپی نکنید ) و پشتکاره اینکه شما هر روز جلوی چشم مخاطبین باشید یه امتیاز فوق العده به حساب میاد که نباید ساده ازش رد شید و هر روز برنامه ای برای تاثیر گذاشتن رو ذهن مخاطبینتون داشته باشید .

متفاوت بودن تو اینستاکرام

تعداد زیادی از مردم روزانه ساعت ها وقتشون رو توی اکسپلور اینستاگرام صرف میکنن و اکثرا هم پست ها و محتوا های تکراری میبینن چون اینحوری شده که هر کی هرکاری تو اینستاگرام میکنه فرداش صد نفر دیگه هم دقیقا همونکارو میکنن و خب هممون اینو خوب میفهمیم، اگه شما بتونید این تفاوت رو برای محتواتون در نظر بگیرید و خلاقیت داشته باشید برای انتشار محتوا شک نکنید که خیلی زود این تفاوت بین هزاران کار تکراری تو اینستاگرام به چشم مردم میاد و سرعت رشد پیجتون از چیری که فکر میکنید خیلی بالاتر میره . به نوعی خلاقیت و پشتکار مساوی میشه با معجزه .

تاثیر پشتکار داشتن تو کار

به طور مثال دی جی کالا ی معروف که همه میشناسینش و خودش هم میدونه که همه میشناسنش باز از این استراتژی هر روز دیده شدن استفاده میکنه و با توجه به اینکه بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران ، باز هم هر روزه تبلیغ میکنه و هزینه ای رو خرج بنر های شهری یا تبلیغات دیجیتالی میکنه و میدونه که با اینکه همه میشناسنش اما باید هر روز خودش رو به مخاطبینش یادآوری کنه .

تولید محتوای با کیفیت برای اینستاگرام

در اینکه شما باید محتوای با کیفیتی رو به اینستا و مخاطبین ارائه بدید شکی نیست و برای اینستاگرام اول تصویری که منتشر میکنید اهمیت داره و بعد کپشن که البته شما وقتی از تصویرت خیلی اطمینان نداری میتونی کاستی تصویر رو با یه متن جذاب بپوشونی، طوری که فالوور ها نسبت به کپشنت واکنش نشون بدن و این برای اینستاگرام با ارزش میشه .

بس دنبال بهونه نباشید که محتوا رو منتشر نکنید ، دنبال راه هایی برای رفع نواقص محتوا باشید . کمالگرایی افراطی در اول باعث وسواس زیاد و کند شدن حرکت شما میشه و کند شدن حرکت باعث دلسرد شدن و دست از کار کشیدن میشه .

حتی اگه شما بهترین فرد تو زمینه ی کاری خودتون باشید هم باز نمیتونید نظر تمام افراد رو به خودتون جلب کنید و همیشه منتقدانی هستند که اینها بزرگترین سد راه برا کمال گرایان افراطی به حساب میان .

محتوای با کیفیت از نظر اینستاگرام محتواییه که بتونه مخاطب رو درگیر کنه ، اینستاگرام حتی ثانیه هایی که فالوور هاتون به پست شما نگاه میکنن رو ارزیابی میکنه، یعنی صرف اینکه فقط لایک و ویو رو بشماره نیست و خوندن کپشن شما ، فروارد کردن پستتون یا هر واکنش دیگه ای به پست های شما رو مورد بررسی قرار میده و به پیجتون امتیازی رو میده که اون امتیاز هرچی بالاتر باشه پست ها و پیج شما رو به اکسپلور افراد بیشتری نشون میده .

فهرست