فالوور واقعی اینستاگرام دغدغه ی تمام کسانی که از برنامه استفاده میکنن و نیاز به دیده شدن دارن که سعی دارن با روش های مختلفی پست رو به اکسپلور

فالوور واقعی اینستاگرام دغدغه ی تمام کسانی که از این برنامه استفاده میکنن و نیاز به دیده شدن دارن که سعی دارن با روش های مختلفی پست و استوری رو به اکسپلور برسونن و مخاطب واقعی جذب کنن .

خرید فالوور اینستاگرام راه مخفی برای پیشرفت پروفایل اینستاگرام ، که خب از نظر برخی اهالی فن بی راه حساب میشه و عده ای برعکس فکر میکنن که این روش خوبی برای پیشرفت اکانت اینستاگرام هست و به ما کمک میکنه برای داشتن پیجی فعال تر.

افزایش فالوور فیک یا واقعی ؟

اگر بخوایم فالوور های اینستاگرام رو تقسیم بندی کنیم ، میتونیم تو سه دسته ی کلی جاشون بدیم :

فالوور فیک

خب از اسمش مشخصه که باید غیر واقعی باشه و فالوور فیک به اکانت هایی گفته میشه که هیچ شخصی به عنوان کاربر پشت این اکانت ها نیست و این پیج ها توسط ربات ساخته میشن و به سروری متصل میشن که برای ارسال گروهی فالوور اماده باشن .این دسته از فالوور ها عملا فقط عدد فالوور پیج شما رو بالا میبرن و خب تاثیری توی تعامل پست و استوری ها ندارن .

فالوور واقعی

پیج هایی که توسط افراد حقیقی ساخته و مدیریت میشن و باز هم به سرور ها متصل میشن برای ارسال فالوور گروهی با این تفاوت که اینها هدفشون از اینکار اینه که بتونن با فالو کردن بقیه برای خودشون فالوور جذب کنن و خب چون براشون موضوع پیج شما اهمیتی نداره اکثرا بدون علاقه پیج ها رو فالو میکنن و خب چون علاقه ای به محتوای پیج ندارن باز هم تعامل بالایی صورت نمیگره و اینها هم به نوعی عدد پیج شما رو بالا میبرن که البته بالابردن عدد هم خوبی و بدی های خودش رو داره که در ادامه به اون هم میپردازیم .

فالوور فعال

فالوور فعال در واقع به فالووری گفته میشه که با انتخاب خودش پیج شما رو فالو کنه و علاقه ای حتی نه خیلی زیاد به محتوای پیجتون داشته باشه . بهترین فالووری که میتونیم جذب پیجمون کنیم این دسته از فالوور ها هستند . الا که میانگین قیمت هر کا فالور تو وب سایت های فارسی حدود پنجاه هزارتومن ، شما اگه برای داشتن هزار تا فالوور فعال یک ملیون هم هزینه کنید باز هم معقول و به صرفه برای شماست البته اگه هدف و مسیر مشخصی را برای در آمد زایی هم داشته باشید .

خرید فالوور اینستاگرام بدون ریزش ، بخریم یا نه ؟

همه چی برمیگرده به هدف و برنامه ریزی شما برای پیجتون ، به طور مثال اگه شما بیاید 20 کا فالوور بخرید و شروع کنید به محصول گذاشتن تو پیج به امید فروش قطعا شکست میخورید و هزینه ی اشتباهی کردید . شنیدیم که مردم عقلشون تو چشمشونه ، خب این یعنی شما ظاهر پیج رو با عدد بالایی حفظ کنید براتون خوبه اما خب استراتژی ارتباط با مخاطب از اون عدد بالای پیج هم اهمیت بیشتری داره . در واقع شما اون اعداد رو میسازی برای جذب مخاطب های واقعی و روی خود اون عدد نباید حساب منی برای بالا بردن تعامل.

اینستاگرام که هر روز با هوش تر از روز قبل میشه حواسش به تمامی کارهایی که شما انجام میدید هست و خب وقتی میبینه شما تعداد فالوور بالایی دارید اما هیچکدومشون علاقه ای به محتوای پیج ندارن و پست های شما لایک و ویو کمی دریافت میکنه ، ارزش پیج شما رو کمتر از رقیبتون میگیره و طبیعتا شما حتی با فالوور بالا کمتر از رقیبی دیده میشید که فالوور کمتری داره ، اما تعامل بیشتری تو پیجش صورت میگیره . بس بیشتر به فکر حرکت هایی باشید که واقعا دیده شید نه یه عدد بالا درست کنید روی پیجتون که فقط خودتون ببینید .

نتیجه ای که از این دو مبحث میگیریم اینه که اول یه مسیر درست با توجه به محتوای کاریمون برای پیج مشخص کنیم و بعد برای اون دسته از دوستانی که عدد پیج براشون اهمیت داره کم کم و طبق برنامه ی ماهیانه یا هفتگی ( نسبت به رشد طبیعی پیج ) فالوور بخریم برای پیج که هم الگوریتم های اینستاگرام رو از دست ندیم هم مخاطبینی که عقلشون به چشمشونه .

چگونه پست و استوری ها را در اکسپلور اینستاگرام قرار دهیم ؟

اکسپلور اینستاگرام بهترین فضا برای دیده شدن شما توسط افرادیست که شما رو فالو نکردن و یا حتی نمیشناسن ، معیار های مختلفی رو اینستاگرام بررسی میکنه تا پست یا استوری در اکسپلور شما دیده شه و خب با یه نگاه ساده به اکسپلور خودتون میبینید که تقریبا اینستاگرام با روحیات شما آشنایی داره و انتخاب هایی رو براتون به نمایش میذاره که بیشتر تو اینستاگرام بهش علاقه نشون دادید .

بس پست و استوری های شما هم میتونه تو اکسپلور اشخاصی دیده شه که به محتوای پیج شما علاقه ای دارن و خب هرچی کیفیت پست ها بیشتر باشه و بازخورد بهتری از کاربر ها بگیره به اکسپلور افراد بیشتری هم نشون داده میشه .

اینستاگرام یه شبکه ی اجتماعی تصویر محور ، بس طبیعتا تصویری که منتشر میکنید بیشترین اهمیت رو برای برنامه داره به طوری که یک عکس معمولی با گوشی خودتون به مراتب ارزش بالاتری از یک عکس کپی شده با کیفیت عالی از وب برای اینستاگرام داره .

نرخ تعامل شما ( Engagement ) مهمترین پارامتر ارزش دادن به پست ها در اکسپلور محسوب میشه و این نرخ تعامل با انتشار محتوای باکیفیت و جدید ( کپی نکنید ) همچنین استفاده ی درست از هشتگ ها به دست میاد .

followeriraniعلم بهتره یا ثروت ؟

سوالی که برای سالیان طولانی ذهن بشر رو درگیر خودش کرده و دو دسته ی علم و ثروت داشتیم از قدیم ها که معمولا طبیب ها و فیلسوف ها تو دسته ی اول قرار میگرفتن و پادشاه و درباریان هم که طبیعتا پول رو قدرت میدونستن ، مردم عام هم که در حسرت هر دو اینها .

اما این روز ها با پیشرفت تکنولوژی دیگه این سوال مثل قبل نیست و به راحتی میشه هر دو اینها رو کنار هم داشت . از مهمترین تفاوت های الا و قدیم میشه به این اشاره کرد که ( قدیم باید اول فکر میکردی بعد حرف میزدی اما الا تو عصر حاظر باید اول گوگل کنی و بعد حرف بزنی ) این یعنی ما به راحتی به دریایی از اطلاعات متصلیم که تا همین چنیدین سال پیش این اتفاق نظریه ای عجیب به نظر میرسید .

 

یه مثال از تاثیر تکنولوژی تو زندگی بشر رو باهم مرور کنیم و دوباره برگردیم سراغ اینستاگرام و ببینیم که با توجه به اینها چه تغیرات مثبتی میتونیم توی پیجمون ایجاد کنیم :

مهمترین پروژه جامعه علمی اینه که مرگ رو از پا در بیارن ، خب این برای اکثریت جامعه حرفی غیر معقول و رویایی محسوب میشه چون ما هنوز حتی نمیتونیم کاملا از بیماری هایی مثل سرطان ، ایدز و الزایمر دوری کنیم .مردم همیشه سعی میکنن از صحبت درباره ی مرگ فرار کنن و این رو یه تقدیر الهی حساب کنن یا همون شتری که در خونه ی همه میخوابه .

اما خب با یه مقایسه ی ساده بین الا و گذشته متوجه میشیم که این تقدیر الهی انعطاف پذیریه بالایی داره به طور مثال طی سالیان طولانی مردم در اثر بیماری های ساده ای که الا با یه آنتی بیوتیک رفع میشه جونشون رو از دست میدادن و به سمت تقدیر الهی میرفتن .

اما الا با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی حتی قلبی که از کار میفته رو میتونن بازیابی کنن که مجدد شروع به پمپاژ خون کنه و از مردن طرف جلوگیری کنه .

اره قبول دارم که همین الانم تو قرن 21 شاید از بین بردن مرگ هدف غیر قابل دسترسی به نظر بیاد اما خب ما بعد از انقلاب علمی به خیلی از هدف هایی دستیابی پیدا کردیم که برای هزاران سال حتی به فکر بشر هم نمیرسید یا اگه میرسید در حد یه توهم باقی میموند .

بس علم تونسته میانگین امید به زندگی رو بالا ببره چون میدونیم حداقل قرار نیست با یه ویروس ساده یا یه جراحت سطحی بمیریم .

یه آمار ساده از انگلستان کشاورز که تو صده های قبل ، از هر هزارتا بچه ای که به دنیا میومد حدود صد و پنجاه نفر بر اثر بیماری هایی مثل آبله ،سرخک و… تا قبل از یک سالگی جونشون رو از دست میدادن که این عدد الا رسیده به حدود پنج کودک از هزار کودک .

بس تکنولوژی نقش کلیدی تو پیشرفت بشریت داشته و ما اگه بخوایم از این پیشرفت جا نمونیم باید سعی کنیم بهترین استفاده رو از تکنولوژی داشته باشیم نه صرفا برامون ابزار گذروندن وقت باشه .

چگونه یک پیج اینستاگرام موفق داشته باشیم ؟

اینستاگرام فارسی که این روزها پر شده از پیج ها ی بدون محتوا یا به اصطلاحی محتوای زرد که متاسفانه طرفدارهای زیادی هم داره ، (برای وقت گذرانی ) به شدت به پیج ها و محتوا ها ی خوب نیازمنده .

کاری که شما باید بکنید این نیست که گوگل باشید برای اینستاگرام و همه ی مطالب رو داخل پیجتون جا بدید ، با این طرز فکر که نظر تمام اقشار جامعه رو جلب کنم .

پیشنهادی که برای تک تک شما دارم اینه که هر کاری میکنید سعی کنید تو همون کار بهترین باشید و مطمعن باشید که هیچ کاری ته نداره ، اینکه فکر کنید به انتها رسیدید و زمینه ی کاریتون جایی برای حرف و پیشرفت جدید نداره احمقانه ترین حالتیه که میتونید خودتون رو برای درجا زدن گول بزنید .

بهترین موضوع برای پیج اینستاگرام

چیزی به اسم بهترین موضوع وجود نداره یا بذارید یه طور دیگه بگم ، اگه نمیخواید با جلف بازی و به اصطلاح شیلنگ تخته انداختن پیج رو بالا بیارید ، هرکاری که میکنید میتونه بهترین موضوع برای اینستاگرام باشه فقط کافیه که کارتون رو یکم جدی تر بگیرید .

ساده ترین مثال رو میزنم که بعد شما خودت کارت رو بسنجی نسبت به این مثال :

فکر کنید شما میخواید از یه پیج اینستاگرام ترشی بخرید ، از پیجی خرید میکنید که پنجاه مدل ترشی داره و تخصصی داره ترشی درست میکنه و هربار ترکیب های جدید رو برای ترشی درست کردن به کار میبره یا میرید سراغ پیجی که ده مدل ترشی باشه چهار تا ماست ، پنج تا حلوا شکری و خوراکی های دیگه ؟

منکه قطعا اولی رو انتخاب میکنم و فکر میکنم اکثر ادم ها هم همینطور باشن و هرچیزی رو دوست داشته باشن از متخصصش بگیرن تا از یه فروشنده ی ساده ، بس تو جزییات کاری که میکنی ریز شو و سعی کن متخصص اون کار باشی به جای اینکه وقتت رو برای کارای نصفه و نیمه هدر بدی .

این تخصص و جزییات رو تو اینستاگرامت با سلیقه ی خودت تو پست یا استوری به اشتراک بذار و اینکار رو هرروز منظم حداقل دوماه انجام بده و من تضمین پیشرفتت رو امضا میکنیم .

فهرست