راه مخفیی به اسم خرید فالوور چندین سال سکوی پرش خوبی برای خیلی از اینفلوئنسر های اینستاگرامی بود که البته برخی از اهالی فن هم اینکار رو از ابتدا بی…

راه مخفیی به اسم خرید فالوور چندین سال سکوی پرش خوبی برای خیلی از اینفلوئنسر های اینستاگرامی بود که البته برخی از اهالی فن هم اینکار رو از ابتدا بی راهه میدونستن .

تبریک میگم تازه وارد سال 2020 شدیم و امیدوارم سال درخشانی باشه براتون ،حتما میدونید که الگوریتم های اینستاگرام تو شش ماهه ی دوم 2019 مدام در حال تغییرات بودن و این یه جورایی باعث بهم ریختن تمرکز اونایی شد که از این برنامه استفاده ای بیشتر از پست گذاشتن و لایک کردن دارن ، البته که همچنان داشتن فالوور واقعی و فعال دغدغه ی تمام افرادیه که از اینستاگرام استفاده ی تجاری میکنن .

در جواب این سوال که فالوور بخریم یا نه باید بگم که ما اگه بخوایم فالوور های اینستاگرام رو تقسیم بندی کنیم میتونیم تو سه دسته ی کلی جاشون بدیم

فالوور فیک : اولین دسته از فالوور هاس ، خب از اسمش مشخصه به فالووری میگیم که توسط ربات ساخته میشه و به سروی متصل میشن برای ارسال گروهی معمولا این پیج ها که با سرعت بالایی هم ارسال میشن بعد از مدتی توسط اینستاگرام فیک بودنشون مشخص میشه و همشون از سرور اینستا پاک میشن

دسته ی بعدی فالوور های واقعی اینستاگرامن که خب افرادی هستن که پیج هایی میسازن برای فالو کردن بقیه و به نوعی با فالو کردن دیگران میخوان خودشون رو به بقیه بشناسونن که خب این دسته از افراد پیج ها رو به سرور هایی متصل میکنن برای همون ارسال گروهی ولی خب هدف اینا از فالو کردن شما اینه که شما اونها رو بشناسید نه اینکه علاقه ای به محتوای پیج شما داشته باشن بس اینها هم عملا تاثیری توی نرخ تعامل ما ندارن و فقط عدد فالوور بالای پیجمون رو زیاد میکنن که خب این هم البته خوبی ها و بدی های خودشو داره .

و اما دسته ی اخر که مهمترین و قابل توجه ترین نوع فالوور به حساب میاد رو فالوور فعال میگیم بهش و این دسته از فالوور ها افرادی هستن که با انتخاب خودشون شما رو فالو میکنن و علاقه ای حتی نه چندادن زیاد به محتوای پیجتون دارن ، ما برای هر کاری توی الینستاگرام به این فالوور ها نیاز داریم که این افراد از راه های مختلفی مثل اکسپلور یا تبلیغات تو پیج های دیگه جذب میشن و الا که میانگین قیمت هر کا فالوور تو وب سایت های فارسی 70.80 تومن اگه برای داشتن یه کا فالوور فعال یک ملیون هم هزینه کنید باز معقول و به صرفس چرا که با استراتژی و برنامه ریزی درست میتونید از این یک ملیون هزینه ملیون ها تومن درآمد کسب کنید .البته لازم به ذکر که شما این یک ملیون رو باید بیشتر خرج تولید محتوا کنید تا تبلیغ که بتونید باز خورد بهتری داشته باشید .

حالا برگردیم به سوال اصلی که فالوور واقعیه بدون ریزش بخرم یا نه ؟

همه چی برمیگرده به هدف و برنامه ریزی شما برای پیجتون ، به طور مثال اگه شما بیاید ۲۰ کا فالوور بخرید و شروع کنید به محصول گذاشتن تو پیج به امید فروش قطعا شکست میخورید و هزینه ی اشتباهی کردید . شنیدیم که مردم عقلشون تو چشمشونه ، خب این یعنی شما ظاهر پیج رو با عدد بالایی حفظ کنید براتون خوبه اما خب استراتژی ارتباط با مخاطب از اون عدد بالای پیج هم اهمیت بیشتری داره . در واقع شما اون اعداد رو میسازی برای جذب مخاطب های واقعی و روی خود اون عدد نباید حساب کن ی برای بالا بردن تعامل.

اینستاگرام که هر روز با هوش تر از روز قبل میشه حواسش به تمامی کارهایی که شما انجام میدید هست و خب وقتی میبینه شما تعداد فالوور بالایی دارید اما هیچکدومشون علاقه ای به محتوای پیج ندارن و پست های شما لایک و ویو کمی دریافت میکنه ، ارزش پیج شما رو کمتر از رقیبتون میگیره و طبیعتا شما حتی با فالوور بالا کمتر از رقیبی دیده میشید که فالوور کمتری داره ، اما تعامل بیشتری تو پیجش صورت میگیره . بس بیشتر به فکر حرکت هایی باشید که واقعا دیده شید نه یه عدد بالا درست کنید روی پیجتون که فقط خودتون ببینید .

نتیجه ای که از این دو مبحث میگیریم اینه که اول یه مسیر درست با توجه به محتوای کاریمون برای پیج مشخص کنیم و بعد برای اون دسته از دوستانی که عدد پیج براشون اهمیت داره کم کم و طبق برنامه ی ماهیانه یا هفتگی ( نسبت به رشد طبیعی پیج ) فالوور بخریم برای پیج که هم الگوریتم های اینستاگرام رو از دست ندیم هم مخاطبینی که عقلشون به چشمشونه

چگونه پست و استوری ها را در اکسپلور اینستاگرام قرار دهیم ؟

اگه پیج شما پابلیک باشه پست و استوری هاتون حتما داخل اکسپلور یسری افراد هست و شما باید دنبال راهی باشید که به افراد بیشتری نشون داده شه و این راه راهی نیست جز تولید محتوای جذاب .

اکسپلور اینستاگرام بهترین فضا برای دیده شدن شما توسط افرادیست که شما رو فالو نکردن و یا حتی نمیشناسن ، معیار های مختلفی رو اینستاگرام بررسی میکنه تا پست یا استوری در اکسپلور شما دیده شه و خب با یه نگاه ساده به اکسپلور خودتون میبینید که تقریبا اینستاگرام با روحیات شما آشنایی داره و انتخاب هایی رو براتون به نمایش میذاره که بیشتر تو اینستاگرام بهش علاقه نشون دادید .

بس پست و استوری های شما هم میتونه تو اکسپلور اشخاصی دیده شه که به محتوای پیج شما علاقه ای دارن و خب هرچی کیفیت پست ها بیشتر باشه و بازخورد بهتری از کاربر ها بگیره به اکسپلور افراد بیشتری هم نشون داده میشه .

اینستاگرام یه شبکه ی اجتماعی تصویر محور ، بس طبیعتا تصویری که منتشر میکنید بیشترین اهمیت رو برای برنامه داره به طوری که یک عکس معمولی با گوشی خودتون به مراتب ارزش بالاتری از یک عکس کپی شده با کیفیت عالی از وب برای اینستاگرام داره .

نرخ تعامل شما ( Engagement ) مهمترین پارامتر ارزش دادن به پست ها در اکسپلور محسوب میشه و این نرخ تعامل با انتشار محتوای باکیفیت و جدید ( کپی نکنید ) همچنین استفاده ی درست از هشتگ ها به دست میاد .

استارتاپ های نوپا مشکلات زیادی رو پیش روی خودشون دارن و یکی از اون مشکلات جذب سرمایه برای راه اندازی یه کسب و کار جدید  محسوب میشه .

علم و تکنولوژی به نوعی  حلال تمامی مشکلات ما هستند

علم و تکنولوژی هم مثل سایر بخش های فرهنگی بشر تحت تاثیر اقتصاد ، سیاست وتمایلات مذهبی شکل میگیره .

دولت ها ، بنگاه های اقتصادی و مراکز خصوصی برای تامین بودجه های علمی میلیاردها خرج کردن تا دانش بشر امروزی به اینجایی که الا هستیم برسه .

نقش این میلیارد ها پول برای زمین به مراتب پر رنگ تر از نقش گالیله ، انیشتین و یا داروین بوده ، چرا که اگه اون اشخاص اصلا به دنیا هم نمیومدن حتما یه جای دیگه اون تفکرات به ذهن یه نفر دیگه میرسید ، اما اگه قدرت های سرمایه داری به حمایت از این ایده ها و تفکرات نمیومدن ما هنوز هم مثل اجداد هزاران سال پیشمون دنبال اکتشافات ساده تری بودیم .

اما خب نکته ی مهم اینجا جذب سرمایه برای ایده و استارتاپ ماست که بتونیم اون سرمایه و سرمایه گذار رو به بهترین شکل به سمت خودمون هدایت کنیم و برای اینکار نسبت به برنامه ای که داریم باید طرح توجیحی داشته باشیم که با یه مثال ساده این رو بررسی میکنیم .

فرض کنید دوتا دامپزشک میخوان برای طرح هاشون از دولت پول بگیرن :

دامپزشک اول میگه که من میخوام روی مریضی سینه های گاوهای شیرده کار کنم

دامپزشک دوم میگه که من میخوام روی بیماری های روحی روانی گاوها کار کنم

خب اینجا طبیعتا سرمایه گذار روی دامپزشک اول سرمایه گذاری میکنه چون اعصاب و روان گاوها براش اهمیت چندانی نداره و بیشتر به سلامت جسمی گاو ها اهمیت میده چون فکر میکنه خب اینجوری گاوها بیشتر زنده میمونن و خب از لحاظ اقتصادی براش بصرفه تر میشه .

اما اگه دامپزشک دوم طرحش رو اینجوری بیان میکرد که میخوام روی بیماری های روحی گاو ها کار کنم و نتیجش میشه 10% شیر بیشتر قطعا شانس بیشتری برای برنده شدن تو این مصاحبه روداشت .

برای بدست آوردن پول به مشتری نیاز دارید و برای رسیدن به مشتری هم پول نیاز دارید .

چگونه سرمایه گذار برای کسب و کار خود پیدا کنیم ؟

برای توجیح طرح استارتاپ و جذب سرمایه باید حواستون رو به این مهم جمع کنید ، سودی که قرار از کسب و کارتون نصیب سرمایه گذار بشه اولین اولویت برای جذب سرمایس و بعد حالا به نسبت کارتون و سرمایه گذارتون نکات بعدی قابل اهمیت میشن .

شریک داشته باشید ، سرمایه گذاری روی شخص برای سرمایه گذار خیلی سخت تر از سرمایه گذاری روی یه تیم ، علاوه براینکه قطعا کارها به صورت تیمی بهتر پیش میرن تا انفرادی .

البته این به این معنی نیست که شما با هرکسی شراکت کنید اما هر کاری رو که بخواید شروع کنید پیشنهادم به شما اینه که حداقل دونفری این کار رو شروع کنید و این طبعات بی نظیری براتون خواهد داشت که جذب سرمایه فقط یکی از اون هاست .

طرح خود را با آمار و ارقام بنویسید و برنامه ی زمان بندی داشته باشید که شرکت شما الا تو چه جایگاهی قرار داره و با تزریق سرمایه به چه جایگاهی قرار برسه .

برای جذب سرمایه خودتون رو محدود به اطرافیان نکنید ، مثلا دایی پولدار شما که هیچ چیزی از اینترنت و استارتاپ نمیدونه ، نمیتونه گزینه ی بهتری ازغریبه ای باشه که با این حوزه تا حدودی آشنایی داره .

الا که این مطلب رو مینویسم تازه دوهفته از قطعی اینترنت تو ایران گذشتیم و خب این اخلال در اینترنت کار رو برای هممون از قبل سخت تر کرده چون همینطوری هم جذب سرمایه برای کسب و کارهای اینترنتی تو ایران سختی های فراوانی داشت و الا با توجه به این شرایط حتی خیلی از استارتاپ ها هم ناامید شدن از ادامه ی مسیر ، دیگه سرمایه گذار که هیچ .

ما اینترنت رو یه اقیانوس در نظر میگیریم و وب سایت ها رو با توجه به وسعت کارشون قایق ، لنج یا کشتی که رو این اقیانوس بزرگ شناورن ، با توجه به آب شدن هرروزه ی یخچال های طبیعی این اقیانوس هم هر روز بزرگتر میشه و اگه شما برای خودت کشتی یا حداقل قایقی نساخته باشی مجبوری از ساخته های بقیه استفاده کنی تا غرق نشی .

درسته که تو ایران شرایط اینترنت متفاوت از همه جای دنیاس و ما نمیتونیم برنامه ریزی بلند مدت درستی داشته باشیم اما این هم مثل همه ی محدودیت هایی که داریم جزیی از زندگیمون شده و باید باهاش کنار بیاییم نه اینکه بهونش کنیم برای کاری نکردن .

بهترین پیشنهاد برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

در صورتی که نیاز فوری به فالوور اینستاگرام دارید و قصد توسعه صفحه خود را با سرعت و کیفیت مناسب دارید جهت خرید فالوور ایرانی فعال و واقعی اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور اینستاگرام

فهرست