استوری ها این امکان رو به کاربران میدن تا عکس ها، فیلم ها، یا حتی متنی که تا 24 ساعت بعد ارسال قابل رویت هست رو به اشتراک بذارن. استوری…

استوری ها این امکان رو به کاربران میدن تا عکس ها، فیلم ها، یا حتی متنی که تا 24 ساعت بعد ارسال قابل رویت هست رو به اشتراک بذارن. استوری های اینستاگرام جالب و سرگرم کنندن. شما می تونین هرچقدر که می خواهید اون ها رو خلاقانه بسازین. این موضوع باعث میشه فالوئرهای شما از این طریق رابطه خوبی با شما برقرار کنن.
شما می تونید از استوری ها برای ایجاد آگاهی بیشتر در مورد برند، ارتباط، و تبادل نظر استفاده کنید. امروزه بیشتر برند ها از استوری های اینستاگرام برای تبلیغ و جذب مخاطب های خودشون استفاده می کنن.

اگه هنوز این کار رو انجام ندادید، یا برای اجرای کامل استراتژی محتوای رسانه های اجتماعی به نکاتی نیاز دارید، به خوندن این مقاله ادامه بدید.
در اینجا نحوه استفاده از استوری های اینستاگرام برای جذب مخاطب آورده شده.

1. قدرت نفوذ هایلایت های استوری

آیا می دونید که استوری هاتون رو حتی بعد 24 ساعت هم می تونید به فالوئرهاتون نشون بدین؟ فقط باید از ویژگی “افزودن به هایلایت ها” استفاده کنین. اینطوری استوری هاتون در بخش هایلایت ها از حساب خودتون قابل دسترس میشه.
هایلایت ها این اجازه را به برند ها می ده تا چندین استوری را انتخاب کنن تا فالورهاشون بتونن با آسودگی خاطر اونارو نگاه کنن. این موضوع به شما کمک می کنه تا محتواتون رو دائمی کنید.
به هایلایتای خودتون به عنوان یک تریلر فیلم فکر کنین. خلاق بشید و محصولات خودتون را به شیوه های هیجان انگیز برای جذب مخاطب به نمایش بذارین.
شما می تونید مصاحبه ای از کارشناسان یا پشت صحنه قسمتی از فیلم که مربوط به محصولات است رو در هایلایت ها قرار بدید. حتی می تونید عکس هایی از رضایت مشتریان را نشون بدین. یا موارد استفاده خاص و جالب از محصولات خودتون را به اشتراک بذارین.

2. استفاده از نظر سنجی ها، آزمون ها، یا اشتراک گذاری موارد جزئی

نظرسنجی در استوری اینستاگرام می تونه در جذب بهتر مخاطبین و نیز در شناخت بهتر اون ها بهتون کمک کنه و همچنین باعث شه با علایق و اولویت هاشون آشنا بشین.
این گزینه می تونه بهتون در ساختن مطالبی که مخاطبین رو درگیر خودش کنه کمک کنه. وقتی از اون ها نظر می خواید، اطلاعات خوبی به دست میارید، و اون ها هم احساس با ارزش بودن می کنن و با برند شما ارتباط برقرار میکنن.
این روش حتی یک راه عالی برای بدست آوردن بازخورد مشتری است. این بازخورد می تونه به شما در بهبود معرفی محصولات تون و شناخت درک فالورها و مشتریان آنلاینتون کمک کنه. این روش حتی می تونه موثر ترین راه برای به دست آوردن مشتری رو مشخص کنه.
به اشتراک گذاری حقایق جالب یا ایجاد پرسشنامه، روشهای عالی دیگه برای درگیر کردن فالورهای شماست.

3. قدرت نفوذ محتوای تولید شده توسط کاربر

یک راه عالی برای استفاده از استوری ها برای تعامل و جذب مخاطب استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر(UGC) است. فالور هاتون رو ترغیب کنین تا محصولات تون رو استوری کنن و اسم برندتون رو روی اون ها تگ کنن.
شما می تونید به روش های مختلف انگیزه ای ایجاد کنین تا مردم به اشتراک گذاری تجربیات استفاده از محصولات تون ترغیب بشن. مثلا می تونین به اونا پیشنهاد محصول رایگان یا حتی یک شانس ویژه در صفحه اینستاگرام تون بدید.
محتوای تولید شده توسط کاربر می تونه باعث صرفه جوی در وقت و تلاش زیادی بشه. این امکان رو براتون فراهم می کنه تا محصولات تون رو به راحتی تبلیغ کنین. این روش به کسب اعتبار و جلب اعتماد مخاطبان مورد نظرتون هم کمک میکنه.
این محتوا می تونه به شما در برقراری ارتباط بهتر با مشتریان کمک کنه و یک راه عالی برای به سر زبان انداختن برند شما باشه.

4. به اشتراک گذاری استوری های شخصی

همه مردم به نحوی در مورد عملکرد کار یه نوعی کنجکاوی ذاتی دارن. برای بهرمندی از این کنجکاوی می تونید استوری هایی درباره برندتون یا محصولات تون، تجربیات مشتری، روند ایجاد محصول و یا حتی کارمندان تون به اشتراک بذارین.
تجربه فالورهاتون رو در قالب استوری های پشت صحنه شخصیت سازی کنین تا با مخاطبین تون در یک سطح عمیق تری در ارتباط باشید.

5. استفاده از ویدئو در استوری ها

استفاده از ویدئو با سرعت چشم گیری در حال گسترش است. تا سال 2021, احتمالا 80 درصد از کل ترافیک وب مربوط به ترافیک ویدئویی میشه. اینستاگرام در استوری امکان اشتراک فیلم های ضبط شده و ویدئو زنده رو (live) داره. پس هیچ کدوم از اینا رو از دست ندین و ازشون استفاده کنین.
اینستاگرام جای شلوغیه. ویدئو های زنده (live) روشی عالی برای خاص بودن و بیشتر دیده شدن در این شلوغی هاست. حتی اگه در صنعت شما رقابت بالایی وجود داشته باشه مطمئناً این روش باعث جلب توجه زیادی به شما می شه.
به جز ویدئو های زنده, می تونید فیلم هایی که محصولات تون رو به زیبایی نشون میده و از قبل اونا رو ضبط کردید به اشتراک بذارین. ویدئو هاتون می تونه درباره نحوه تولید محصولات تون یا نحوه استفاده واقعی از اونا باشه.
ویدئو ها می تونن یک روش عالی برای آشنایی مخاطبین با محصولات جدیدتون باشه. با گذاشتن ویدئو در استوری می تونین در مورد محصولات جدیدتون اطلاع رسانی کنین.
استدلال های خوبی برای تولید ویدئو هاتون داشته باشین. فقط روی تبلیغ محصولات تون تمرکز نکنین. یک مکالمه تاثیر گذار داشته باشین و به مخاطبین تون نشون بدید که چقدرمحصولات تون می تونه مفید باشه. پس ویدئو هایی بسازید که قانع کننده و بی نظیر باشه.

ویدئو هاتون میتونه مربوط به موارد زیر باشه:

مصاحبه های زنده و اختصاصی با کارشناسان یا اینفلوئنسر (اشخاص تاثیر گذار) در آن صنعت.
رویداد های که در آن میزبان یا شرکت کننده هستین.
معرفی محصول آینده.
خبرنامه.

6. اضافه کردن هشتگ ها (Hashtags ) به استوری ها

هشتگ ها یک روش بسیار مؤثر برای بیشتر دیده شدن محتوای شماست. ایجاد یک استوری خوب در اینستاگرام وقت و تلاش زیادی می بره. این هشتگ ها می تونه مخاطب رو به همان موضوعی که دنبالش هست هدایت کنه.
جدیداً کاربرها می تونن هشتگ های سفارشی رو از طریق برچسب ها (stickers) و یا متن به استوری ها اضافه کنن. هشتگ بازدید از پست شما رو گسترش می ده و راهی برای ارتباط با جامعه بزرگ تر اینستاگرام هستش.

7 . استفاده از لوکیشن

همچنین می تونید یک مکان فیزیکی رو در استوری تون نشون بدید تا اون به صورت موقعیت مکانی برای مخاطبین تون نشون داده بشه. افزودن برچسب موقعیت مکانی در استوری هاتون باعث میشه تا در جستجو های بیشتری ظاهر بشین و مردم بتونن به راحتی شما رو پیدا کنن.

8. پروموت (Promote)استوری ها

اینستاگرام بهتون امکان اجرای تبلیغات در استوری را می ده تا استوریتون در بین استوری افرادی که دنبال می کنن نمایش داده بشه. این استوری ها می تونه یک تصویر یا یک فیلم 15 ثانیه ای باشه.
تبلیغات با در نظر گرفتن موضوع و قالب استوری درج می شن. یک تبلیغ قانع کننده باعث می شه تا توجه چندین کاربر را برای چند ثانیه جلب شه. پس استوری های اینستاگرام خودتون رو پروموت کنین تا مخاطبین بیشتری به دست بیارین و آگاهی از برندتون رو بالا ببرین.

بهترین پیشنهاد برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

در صورتی که نیاز فوری به فالوور اینستاگرام دارید و قصد توسعه صفحه خود را با سرعت و کیفیت مناسب دارید جهت خرید فالوور ایرانی فعال و واقعی اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور اینستاگرام

فهرست